İYİ Kİ YAPTIM MAHALLESİ

07.05.2012

 
İYİ Kİ YAPTIM MAHALLESİ

 
Küçük bir kasabanın dört ayrı mahallesi varmış:
 
1. MAHALLEDE; Evet amalar yaşıyormuş. Evet amalar her zaman ne yapılması gerektiğini bildiklerini düşünürlermiş. Yapma zamanı geldiğinde ise evet ama diye yanıtlarlarmış. Yanıtları hep yanlış olurmuş. Suçu başkalarına atmakta da ustaymışlar.
 
2. MAHALLEDE; ‘Yapacağım’lar yaşarmış. Ne yapacaklarını bilirlermiş. Kendilerini yapacakları şeye adım adım hazırlarlarmış, ama yapacakları sırada şanslarını kaçırdıklarının farkına varırlarmış. Bu mahalledeki insanların dizleri dövülmekten yara bere içindeymiş. Yaşamı ertelememek için verdikleri kararı bile ertelerlermiş.
 
3. MAHALLEDE; Yaşayan ‘Keşke’cilerin hayatı, algılama güçleri mükemmelmiş. Neyin yapılması gerektiğini daima en isabetli şekilde bilirlermiş. Ama… maalesef her şey olup bittikten sonra ‘keşke’cilerin de hep başları kanarmış duvarlara vurmaktan!!!
 
4. MAHALLEDE; Kasabanın en yeşil bölgesinde, en güzel evlerin olduğu mahallede ise ‘İyi ki yaptım’lar otururmuş. ‘Keşke’ciler bu mahallede yürüyüşe çıkar, etrafa hayranlıkla bakarmış. ‘Yapacağım’lar, ‘keşkeci’lerle birlikte bu mahallede yürüyüşe çıkmak ister ama bir türlü fırsat bulamazlarmış. ‘Evet ama’lar ise mahallenin güzelliğini görmek yerine, ağaçların gölgelerinin yeterince geniş olmadığından, güneşin daha erken saatte doğması gerektiğinden şikayet ederlermiş. ‘İyi ki yaptım’ mahallesindeki insanların kusuru da beyinlerinde mazeret üretme merkezlerinin olmayışıymış. Bu yüzden yaşadıkları ortam her zaman güzel, düzenli ve huzurluymuş.
 
 
BU HAFTA HEP BERABER ‘İyiki yaptım’ MAHALLESİNE TAŞINMAYA NE DERSİNİZ?
 
CAN DÜNDAR
 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1
 

LİNKLER

 
 
       

Tarifi ekleyen : KIRIK ÇATAL

       

Tarifi ekleyen : KIRIK ÇATAL

       

Tarifi ekleyen : KIRIK ÇATAL

 
 
       
       
 
 
       
       
 
 
       
 
 
       
       
 
 
       
       
 
 
       
       
 
 

Copyright © 2011 KIRIK ÇATAL.com Tüm Hakları Saklıdır..