DİĞER YARIMIZI ARIYORUZ

16.05.2012

 
DİĞER YARIMIZI ARIYORUZ

 
 
Milyonlarca yıl önce daha insanoğlu dünyaya gönderilmeden erkek ve kadın ruhu aynı beden içinde yaşarlarmış. Birbirleriyle mükemmel uyumlu bu çiftler sevgi, aşk, mutluluk gibi ihtiyaçlarını aynı beden içinde karşılarlarmış. Tanrılar insanoğlunun bu uyumuna ve mutluluğuna hayran kalmışlar. Fakat zamanla erkek ve kadın bu yaşamdan, bu monotonluktan sıkılmışlar ve bir gün Tanrıların huzuruna çıkıp:
 
-“Bizler artık bu şekilde yaşamaktan sıkıldık, monoton ve heyecansız bir hayatımız var” diye şikâyette bulunmuşlar. Tanrılar bu şikâyet üzerine toplanıp bir karar almışlar; kadın ve erkeği var oldukları bedenden ayırmışlar. Birçoğunu birbirlerinden çok uzağa fırlatmışlar. Kimini güneye, kimini kuzeye, kimini doğuya, kimini batıya, bazılarını da birbirlerinin çok yakınlarına yollamışlar. Birbirlerinden ayrılan bu insanlara eşlerini arayıp bulmaları söylenmiş.
 
Bu günümüzde de devam etmektedir. Kimse tek başına yaratılmamıştır. Herkesin bir eşi vardır. Fakat mesele o kişiyi, doğru insanı bulabilmekte…
 
Bunu başaranlar var. Etrafımızda 75-80 yaşına gelmiş ve hala el ele dolaşan, birbirlerine ilk günkü gibi âşık tatlı yaşlı çiftler görmüyor muyuz? Bu insanlar birbirlerini bulabilmiş insanlar…
 
Fakat diğer yanda hayatı birbirine zehir eden çiftler, yıkılan yuvalar da var…
 
Aradığımız kişi, yani geçmişte aynı bedende yaşadığımız kişi, belki çok uzağımızda, belki de yanı başımızda da biz onu görmemekte ısrar ediyoruz. Sadece bakmak yetmiyor, görmek çok önemli. Kim bilir belki de muhteşem diye nitelendirdiğimiz “gül” ü bulmak uğruna ayağımızın altında ezdiğimiz “papatya” dır eşimiz….
 
 
 
 Alıntıdır….
 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1
 

LİNKLER

 
 
       

Tarifi ekleyen : KIRIK ÇATAL

       

Tarifi ekleyen : KIRIK ÇATAL

       

Tarifi ekleyen : KIRIK ÇATAL

 
 
       
       
 
 
       
       
 
 
       
 
 
       
       
 
 
       
       
 
 
       
       
 
 

Copyright © 2011 KIRIK ÇATAL.com Tüm Hakları Saklıdır..