BİRBİRİNE TUTUNMAK

14.11.2012

 
BİRBİRİNE TUTUNMAK

Sık sık yalnız hissederiz kendimizi. Ancak elimizden tutacak birisi vardır her zaman. Uzun yıllar hastanelerde çalışmış bir hemşirenin anlattığı bir hikâye vardır.
 
Hemşire, bir gün hastasının yanına yorgun bir genç adamı getirir. Yaşlı hastaya eğilip yüksek sesle “Oğlunuz geldi” der.
 
Hasta güçlükle gözlerini açar ve tanımayan gözlerle bakar karşısındakine. Sonra, gözleri kapanır. Genç adam ihtiyar eli avuçlarına alır ve yatağın yanında oturur. Gece boyunca elinde hastanın eli oturur öylece, teselli sözleri fısıldayarak.
 
Gün ışıdığında, hasta çoktan ölmüştür. Birkaç dakika içinde hastane görevlileri odaya girer, makineleri kapatmak ve iğneleri çıkarmak için. Hemşire genç adamın yanına gelir ve acısını paylaşmak ister ama adam keser sözlerini.
-“Kimdi O adam?” diye sorar.
 
Hemşire şaşkın cevap verir,
-“Babanız olduğunu sanmıştım!”
 
-“Yoo, hayır, babam değildi” der adam.
-“O’nu daha önce hiç görmemiştim.”
 
-“O zaman sizi O’na götürdüğümde niçin bir şey demediniz?”
 
-“Yaşlı adamın oğluna ihtiyacı olduğunu ama onun burada olmadığını fark ettim.” Diye açıklar adam ‘Ve beni tanıyamayacak kadar hasta olduğundan bana ihtiyacı olduğunu anladım.”
 
 
Hemşire Teresa herkese kimsenin yalnız ölmemesi gerektiğini hatırlatmış. Aynı şekilde kimse tek başına ne yas tutup ağlamalı, ne de yalnız gülüp, yalnız kutlama yapmalıdır.
 
Hayat yolunda el ele yürümek için yaratılmışız. Bugün elinizi sıkıca tutmaya hazır birisi mutlaka vardır ve onlarınkini tutmanızı ümit eden birileri.
 
 
 
 
(Bir Dakika Hayatınızı Değiştirebilir) Kitabından alıntıdır. 
 
 
 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1
 

LİNKLER

 
 
       

Tarifi ekleyen : KIRIK ÇATAL

       

Tarifi ekleyen : KIRIK ÇATAL

       

Tarifi ekleyen : KIRIK ÇATAL

 
 
       
       
 
 
       
       
 
 
       
 
 
       
       
 
 
       
       
 
 
       
       
 
 

Copyright © 2011 KIRIK ÇATAL.com Tüm Hakları Saklıdır..