RİVA

28.07.2013

 
RİVA

İsmi Rumca’da ‘su kenarındaki yerleşim bölgesi’ anlamına gelen Riva Köyü, Şile’yle Rumeli feneri arasında kalan Beykoz ilçesinin mutlaka keşfedilmesi gereken köylerinden biridir.
İstanbul’a mesafe olarak çok yakın, Beykoz’dan 22 km,
Kavacık Tem sapağından da 23 km mesafede bulunan Riva; deresi, denizi, doğal koyları, mesire yerleri ve balık restoranlarıyla şirin bir belde.
Yaz aylarında yazlıkçıların, özellikle hafta sonları günübirlikçilerin de gelmesiyle oldukça kalabalık olan Riva’da birçok plaj, kalmak isteyenler için de her bütçeye uygun pansiyon ve otel bulunmakta. ‘Eşek Adası’ ve ‘Soğan Adası’ olmak üzere 2 tane de adası olan Riva İstanbul’da en temiz denizlerden birine sahip.
 
 EŞEK ADASI                           
 
 
Köy meydanı’nda Riva sakinlerinin ve günübirlikçilerin tercih ettiği ‘Merkez Plaj’ bulunuyor. Bu plajda deniz çok dalga alıyor. Diğer koylar denize girmek için daha ideal. Plajın çevresinde restoranlar, bar ve balıkçılar var. Hemen yanında koruma altında olmayan Riva kalesi bulunmakta.
 
 
 
 
 
Riva’nın en önemli özelliği olan Kocaeli’nin Gebze ilçesinden doğup Riva’da son bulan deresinde tekne kiralayarak tekne turu yapılabilir. Dere kenarında balık restoranları bulunuyor.
1.koy olarak adlandırılan Elmas Burnu Plajı’na ise jandarma binasının yolu takip edilerek ulaşılıyor. Burada kamp alanları da bulunuyor.
2.koy olarak bilinen koy’a gitmek için jandarma binasının ters yönüne ilerlemek gerekiyor. Burada da plaj bulunmakta.
2.koydan devam edildiğinde karşımıza Legend Hotel çıkıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Köyün en iyi plajı otele ait. Plaja giriş ücreti ödeyerek günübirlik girmek mümkün.
 
 
 
 
 
Otel mükemmel bir konumda olmakla beraber işletme eksikleri var.
 
 
 
 
 
 
 
Bu giderilebilir eksikler tamamlandığında dört dörtlük bir tesis olacağı ve turizme daha fazla hizmet vereceğine inanıyoruz. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1
 

LİNKLER

 
 
       

Tarifi ekleyen : KIRIK ÇATAL

       

Tarifi ekleyen : KIRIK ÇATAL

       

Tarifi ekleyen : KIRIK ÇATAL

 
 
       
       
 
 
       
       
 
 
       
 
 
       
       
 
 
       
       
 
 
       
       
 
 

Copyright © 2011 KIRIK ÇATAL.com Tüm Hakları Saklıdır..