SİNEMA TİYATRO

31.03.2011

 
SİNEMA TİYATRO

NO STRINGS ATTACHED (NATALIE PORTMAN-ASHTON KUTCHER) 2011
14 yaşındaki Emma Kurtzman, Big Lodge’un dışındaki Weehawken Kampı’nda, garip bir ergen olan Adam Franklin’i reddettiğinde, ikisinin de gerçek, yetişkinlerin cinselliğiyle ilgili hiçbir bilgileri yoktur. Yıllar sonra, hayatlarına normal bir şekilde devam ederken, yolları kesişen Emma (NATALIE PORTMAN) ve Adam (ASHTON KUTCHER) için bunun tam tersi olur. Kendilerini yatakta sevişirken bulurlar… Üstelik bu gerçekten iyi bir sevişmedir.

Emma’nın ilişkilere karşı “alerjisi” vardır. Adam ise, tüm ilişkilere tövbe etmiştir çünkü bir zamanların ünlü televizyon yıldızı olan babası, Adam’ın eski kız arkadaşıyla çıkmaktadır. Emma ve Adam süregelen duygusal ilişkiler karmaşasını bırakıp, çıkar arkadaşlığı kurmaya karar verirler. Saplanıp kalmadan takılmak, dert etmeden seks yapmak, ücret ödemeden cinsellik. Bağlılık yok, yalan söylemek yok, kıskançlık yok, giyinik şekilde sarılarak uzanmak yok, duygusallaşmak yok, beraber kahvaltı etmek yok, “seni özledim” demek yok, uzuvlara isim takmak yok, karışık kasetler yok…kısaca her şey “Koşulsuz”olacaktır.

Fiziksel bir ihtiyaca, muhteşem bir çözüm gibi başlayan bu durum, Adam’ın duygularını yanlışlıkla yatağa taşımasıyla karışık bir hal alır.(Ayrıca hastane dolabına, arabanın arka koltuğuna, yatay pozisyona geçilmesini sağlayan her yere taşımasıyla da...) Sonunda ikisi de baştan beri engellemeye çalıştıkları ipleri çözmeye çalışırken, yumak olurlar ve bir sorunun cevabını bulmaya çalışırlar: İki arkadaş, işe aşkı karıştırmadan sadece cinsellik yaşayabilir mi?"
 
NEVER LET ME GO (CAREY MULLIGAN-ANDREW GARFIELD-KEIRA KNIGHTLEY) 2010
Çocukluklarından itibaren aynı yatılı okula giden , birbirlerine çok bağlı üç dost olan Ruth,Tommy ve Kathy'nin yaşamları huzurlu ve mutlu geçmiştir. Ancak korkunç gerçekler onları yakalayacaktır.Üçü de diğer insanlara organ sağlamak için üretilmiş klonlardır. 
 
 
 
BIUTIFUL (JAVIER BARDEM) 2010 
Barcelona’da geçen hikayede, Javier Bardem, Uxbal adında kanuna aykırı işleri yüzünden başı polisle derde giren bir adamı canlandırıyor. Biutiful, zorunlu olarak yaptığı yasadışı işlerle para kazanmaya çalışan sorunlu ama sadık ve duyarlı bir babanın hikayesi. Bu filmde, baba olmayı, sevgiyi, ruhsallığı, suçu, pişmanlığı ve ölümlülüğü, Barcelona'nın tehlikeli yer altı dünyasında dengelemeye çalışan Uxbal'ın hikayesini izleyeceksiniz. Parasını kazanmak için hiçbir kural tanımıyor, çocukları için yaptığı fedakarlıklarda ise hiçbir sınır tanımıyor. Aynen hayatın kendisi gibi bu hikaye de başladığı yerde bitiyor.  
 
 
 
127 Saat (İngilizce özgün adı 127 Hours), 2010 yapımı, başrolünü James Franco'nun üstlendiği, Aron Ralston adlı dağcının başından geçen kazanın anlatıldığı film.18 Şubat 2011 de gösterime giren film 94 dakika.
 
 

Tron: Legacy Walt Disney Pictures tarafından üretilen 2010 ABD yapımı bilim kurgu filmi. 1982 yapımı filminin devamıdır. Yönetmenliğini yapan Joseph Kosinski bu film ile ilk yönetmenlik denemesi yapmıştır.17 Temmuz 2010 tarihinde gösterime giren film 127 dakikadır. 

Zoraki Kral (orijinal adı: The King's Speech),Tom Hooper trafından yönetilen ve David Seidler tarafından senaryosu yazılan 2010 tarihsel drama .Rolüyle Altın Küre kazanan Colin Firth'in canlandırdığı VI.George , kekemeliğinin üstesinden gelmek için alışılmışın dışında bir konuşma terapisti lionel Loque'a (canlandıran: Geoffrey Rush) gider. Birlikte çalışma sürecinde iki adam, arkadaş olurlar ve kardeşinin tahttan çekilmesinden sonra Kral,II.Dünya Savaşı'nın başında radyo yayını yapması konusunda Logue'a bel bağlar.David Seidler, gençliği boyunca kendi kekemeliğinin üstesinden gelmesinden sonra VI. George'u okumaya ve bilgili hayal gücünü kullanmaya başladı, erkekleklerin ilişkisi hakkında yazdı. Filmin çekilmesinden dokuz hafta önce Logue'un not defteri keşfedildi ve buradaki alıntılar senaryoya dahil edildi. Ana çekimler, Aralık 2009 ile Ocak 2010'un başında Londra ile Birleşik Krallık'taki diğer mekânlarda gerçekleşti. Film, Amerika Birleşik Devletleri'nde 10 Aralık 2010 tarihinde ve Birleşik Krallık'ta 7 Ocak 2011 tarihinde gösterildi. Ağır dili nedeniyle başlarda Birleşik Krallık'ta "15" reyting ile sınıflandırıldı fakat eleştirilerden sonra bu reyting düşürüldü.Zoraki Kral, Birleşik Krallık gişesinde üst üste üç haftada en yüksek kazanan film oldu ve günümüze kadar 100 milyonİngiliz sterlininden fazla kazanç elde etti. Film, yaygın olarak görsel stil, sanat yönetmenliği ve oyunculuk alanında film eleştirmenlerinden beğeni topladı. Diğer yorumcular, filmin anlattığı tarihsel olayların temsil edilişini tartıştı.

 

The Tourist,Florian Henckel von Donnersmarck tarafından yönetilen ve Altın küre ödüllü Johnny Depp ve Oscar ödüllü Angelina Jolie'nin başrolleri paylaştığı film.

 

Siyah Kuğu (İngilizce özgün adı Black Swan) , Darren Aronofsky'nin yönettiği,Natalie Portman,  Vincent Cassel  ve Mila Kunis'in oynadığı 2010 yapımı Amerikan psikolojik gerilim filmi.Hikâye, Tchaikovsky'nin Kuğu Gölü bale gösterisi etrafında dönüyor.Gösterinin, masum Beyaz Kuğu ve şehvetli Siyah Kuğu rollerinin ikisini de canlandıracak bir balerine ihtiyacı vardır.Bir dansçı, Nina (Portman), Beyaz Kuğu için mükemmel bir seçim iken Lily (Kunis) ise Siyah Kuğu'nun kişiliğine sahiptir.Lilly ve Nina rekabete girdiğinde Nina kendisinin karanlık yanını keşfeder.Film, 1 Eylül 2010 tarihinde, 67. Venedik Uluslararası Film Festivali'nin açılış filmi olarak gösterildi.3 Aralık 2010 tarihinde sınırlı; 17 Aralık 2010 tarihinde ise ABD'de yurtçapında vizyona girmiştir.Türkiye'de ise 25 Şubat 2011 tarihnde vizyona girmiştir. Natalie Portman bu flmiyle ilk Akademi Ödülü' nü almıştır.

 
 
 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1
 

LİNKLER

 
 
       

Tarifi ekleyen : KIRIK ÇATAL

       

Tarifi ekleyen : KIRIK ÇATAL

       

Tarifi ekleyen : KIRIK ÇATAL

 
 
       
       
 
 
       
       
 
 
       
 
 
       
       
 
 
       
       
 
 
       
       
 
 

Copyright © 2011 KIRIK ÇATAL.com Tüm Hakları Saklıdır..