POLEN MUCİZESİ

11.04.2011

 
POLEN MUCİZESİ

Son yıllarda polen’in güzellikteki etkisi gündemde, içeriğindeki maddeler cilt için çok yararlı. Bu doğal ürün, “gençlik iksiri” olarak da kabul edilir. Bileşiminde bulunan vitamin (A, B1, B2, B3, B4, B5, B6, B7, B8, B9, B12, C, D, E, H, P VE PP) ve mineraller (demir, bakır, kalsiyum, sodyum, magnezyum, silisyum, alüminyum, nikel, titanyum ve çinko) pek çok besinde bulunandan çok daha fazla olduğundan ciltte çok iyi sonuçlar yaratmaktadır.
Sağlıklı ve parlak bir cilt isteyenler, poleni her gün ( 1 çay kaşığı) yemelidir.
Pek çok güzellik ürününde polen olduğu biliniyor. Polen ile yapılan güzellik maskeleri yüze ve boyuna uygulandığında çok iyi sonuçlar veriyor.
Taze ve canlı pürüzsüz bir cilt için polen mucizesinden yararlanmayı ihmal etmeyin. Polen diğer güzellik maskelerine de katılırsa maskenin gücünü arttırıyor.
 
İşte size kolaylıkla yapacağınız birkaç basit formül:
 
*1 kahve kaşığı poleni bir taze yumurtanın sarısı ve bir tatlı kaşığı balla karıştırın. Karışımı parmağınızla yüzünüze sürün, yarım saat bekledikten sonra önce ılık sonra soğuk su ile yıkayarak çıkarın. Parlak ve taze bir cilt kazanacaksınız.
* Polenin saça faydası da bilinmektedir. Saç kökünü besleyerek dökülmeleri engeller. Zayıf tellere canlılık verir. Saçların korunması için, 1 çay kaşığı polen yemek yeterli olur. Eğer dökülme fazlaysa, bu oran 3 çay kaşığına kadar arttırılabilir.
* Gözaltı sorunlarına da polen çok iyi gelmektedir: 1 kahve kaşığı polen’in içine 1 damla kayısı yağı ve buğday yağı ilave edilince doğal gözaltı kremi elde edilir. Bu karışıma 2 damla ampul halde satılan E vitamini de eklenebilir. Hazırlanan karışımı gözaltına sürüp 15 dakika beklettikten sonra yıkayın. Bu karışım gözaltlarının yorgun görünümünü yok eder. Gerginleştirip, canlandırır.
 
ÖNEMLİ UYARI: Yukarıdaki bilgiler,  www.polonezkoyaricilikcom sitesinden alıntıdır.
 
 
 


 
 
 
 
 
 
 
 
vwacuwtkrh
 
 
1
 

LİNKLER

 
 
       

Tarifi ekleyen : KIRIK ÇATAL

       

Tarifi ekleyen : KIRIK ÇATAL

       

Tarifi ekleyen : KIRIK ÇATAL

 
 
       
       
 
 
       
       
 
 
       
 
 
       
       
 
 
       
       
 
 
       
       
 
 

Copyright © 2011 KIRIK ÇATAL.com Tüm Hakları Saklıdır..