MAYA İLE GELEN GÜZELLİK

11.04.2011

 
MAYA İLE GELEN GÜZELLİK

Mayanın cilde yararları çok eski çağlardan beri biliniyor. Mesela, Mısır’da kadınlar güzelleşmek için mayayı ciltlerine sürerlermiş. Ayrıca mayanın mikrop öldürücü özelliğini keşfedip yara merhemi gibi kullanmaya başlamışlar.
Ayrıca mayadaki vitamin ve mineraller saç ve cildin her türlü gereksinimini sağlayacak kadar zengin. Özellikle akneli ve sivilceli ciltlere çok yararlı. Karaciğeri toksinlerden arındırıp temizliyor ve ciltteki aşırı yağlanmayı önlüyor.
Mayayla saçlarınıza masaj yaparak dökülmesini önleyebilir, soğuktan çatlamış ellerinizi yumuşatabilir, vücudunuzu nemlendirebilirsiniz.
Yüksek dozda protein içeren maya cilt dokularının yeniden yapılanmasını sağlıyor. Cildin daha güzel ve pürüzsüz görünümüne yardımcı oluyor.
Yüz maskesi:
2 çorba kaşığı yaş maya.
1 tatlı kaşığı yoğurt ( ya da bir miktar süt)  Mayayı bir kâseye alın azıcık ılık su döküp mayayı eritin. Daha sonra içine yoğurdu ya da sütü katın yoğun bir krem kıvamına gelinceye kadar karıştırın Göz ve dudak çevresi dışında tüm cildinize yuvarlak hareketler yaparak yedirin. Kuruması için 10 dakika kadar bekleyin. Yüzünüzü hafif ıslatılmış bir parça pamukla temizleyip önce ılık suyla sonra soğuk suyla durulayın ve havlu ile tampon yaparak durulayın.
Bu maskeyi; 20’li yaşlarda ayda 1 kez
                     30’lu yaşlarda 15 günde 1 kez
                     40’lı yaşlarda haftada 1 kez
                     50’li yaşlarda haftada 2 veya 3 kez uygulayabilirsiniz.
Uyarı: Cildi kuru olanlar sadece ılık su ile durulamalıdır.
Eller için:
Maya ellerin de dostudur. Özellikle soğuktan çatlamış elleri tedavi etmek için birebir. Bir kaç seanstan sonra ellerinizin yumuşacık olduğunu göreceksiniz.
Hazırlanışı: 1 kahve fincanı ılık süt, 1 tatlı kaşığı yaş maya
Akşamları yatmadan önce ılık süte mayayı ilave edip eriyinceye kadar karıştırın. Hazırladığınız bu doğal el kremini ellerinize masaj yaparak yedirin. 10 dakika bekleyip ılık suyla yıkayın.
Saç Maskesi: Maya özellikle stresli dönemlerde saçların dökülmesini önleyerek sağlıklı uzamasını sağlar. İçeriğindeki B5 vitamini saç sağlığı için çok önemli olan keratin oluşumunu uyarıyor. Keratin saçların dökülmesini önleyip daha hacimli ve gür görünmesini sağlıyor:
4 çorba kaşığı toz maya
1 bardak ılık su
Toz mayayı ılık suyla eritin. Saç diplerine friksiyon yaparak yedirin. Bir kaç dakika bekledikten sonra bol suyla durulayın.
 
 
Yukarıdaki yazı alıntıdır.
 
 
 
 
 


 
 
 
 
 
 
 
 
vwacuwtkrh
 
 
1
 

LİNKLER

 
 
       

Tarifi ekleyen : KIRIK ÇATAL

       

Tarifi ekleyen : KIRIK ÇATAL

       

Tarifi ekleyen : KIRIK ÇATAL

 
 
       
       
 
 
       
       
 
 
       
 
 
       
       
 
 
       
       
 
 
       
       
 
 

Copyright © 2011 KIRIK ÇATAL.com Tüm Hakları Saklıdır..