SEÇİM YAPMAK

30.05.2011

 
SEÇİM YAPMAK

SEÇİM YAPMAK
 
Joseph Henry çocukluğuyla ilgili oldukça garip bir hikâye anlatırdı. Hikâye şöyle:
 
Büyükannesi Joseph’in ayakkabılarını ayakkabı tamircisine yaptıracaktı: Adam Joseph’in ayaklarının ölçüsünü aldıktan sonra, O’na iki modelden birini seçebileceğini söyledi; küt burunlu ya da domuz burunlu ayakkabı. Küçük Joseph karar veremedi. O’na, bu vereceği karar çok önemliymiş gibi geliyordu.  Nihayetinde uzun süre giyeceği tek ayakkabısı o olacaktı.
 
Tamirci düşünüp taşınması için O’na birkaç gün mühlet verdi. Joseph artık her gün dükkâna geliyordu, bazen günde üç-dört kere! Her seferinde tamircinin ayakkabılarına bakıp karar vermeye çalıştı. Küt burunlu ayakkabılar daha kullanışlıydı ama domuz burunlular modaya daha uygundu. Ertelemeye devam etti. Karar vermek istiyordu ama bir türlü yapamıyordu.
 
Epeyce bir zaman geçtikten sonra, yine bir gün dükkâna girdiğinde, tamirci bu kez ona kâğıda sarılı bir kutu uzattı. Bunlar yeni ayakkabılarıydı! Eve koştu. Paketi açtı ve bir çift ayakkabı gördü. Ayakkabılardan birisi küt burunlu ve diğeriyse domuz burunluydu!
 
Joseph kararlar hakkında acı bir ders almıştı. : Eğer kararı biz vermezsek, başkaları bizim adımıza verir ve yaşamda bütünlük ancak kendi kararlarımızın sorumluluğunu aldığımızda yakalanabilir.
 
 
 
 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1
 

LİNKLER

 
 
       

Tarifi ekleyen : KIRIK ÇATAL

       

Tarifi ekleyen : KIRIK ÇATAL

       

Tarifi ekleyen : KIRIK ÇATAL

 
 
       
       
 
 
       
       
 
 
       
 
 
       
       
 
 
       
       
 
 
       
       
 
 

Copyright © 2011 KIRIK ÇATAL.com Tüm Hakları Saklıdır..