HEP İSTEMİŞİMDİR!

06.06.2011

 
HEP İSTEMİŞİMDİR!

Yaşlı bir maden arayıcısı küçük bir kasabaya girer. Yüksek sesle bağırıp çağıran pis ve oldukça sarhoş bir kovboy gelir yanına. Kovboy silahını yaşlı madenciye doğrultur ve sorar.
 
“ Moruk, dans etmeyi biliyor musun? ”
 
“ Hayır. ” diye cevaplar madenci
 
“ Öğrensen iyi olur ” der kovboy. Yaşlı adamın ayaklarında kurşunlar tozu dumana katar ve dans etmeye başlar adamcağız. Biraz sonra kurşunlar biter. Yaşlı madenci atının semerine uzanıp kesik namlulu bir çifte çıkarır.
 
“ Evlat ” der, “ Hiç katır öpmüş müydün? ” Önce çifteye, sonra da katır’ın kuyruğunun gövdesiyle birleştiği noktaya bakan kovboy mesajı alır.
 
“ Hayır ” der, “ Hiç katır öpmemiştim. Ama bunu hep istemişimdir! ”
 
Gerçek hayatta arzu, başkaları tarafından size verilebilecek bir şey değildir. Arzu insanın içinden gelir. Kimse bizi önemli bir şeyi istemeye zorlayamaz. Eğer kendimizi geliştirmek istediğimize karar verirsek, eğer anlamlı ilişkiler ve daha tatminkâr bir iş istersek, eğer maneviyatı yüksek bir hayat ya da daha sağlıklı bir vücut istersek, o zaman bu istek kendi içimizden gelmeli. Kimse bizi bunlara isteklendiremez ve aynı zamanda, hiçbir şey yeterli olmadan gerçekleşmez.
 
Şöyle derler “ İstek, iradeyi gerektirir. ” Eğer çok isterseniz, onu gerçekleştirmenin bir yolunu mutlaka bulursunuz. Ama isteği içinizde arayın, çünkü bulunması gereken yer orası. İçinizdeki arzu değerli bir şeyleri başarmanın ilk adımı olacaktır.
 
 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1
 

LİNKLER

 
 
       

Tarifi ekleyen : KIRIK ÇATAL

       

Tarifi ekleyen : KIRIK ÇATAL

       

Tarifi ekleyen : KIRIK ÇATAL

 
 
       
       
 
 
       
       
 
 
       
 
 
       
       
 
 
       
       
 
 
       
       
 
 

Copyright © 2011 KIRIK ÇATAL.com Tüm Hakları Saklıdır..